Bílovice - Os. Lhota 2:0 (0:3*) Branky: Bernatík, Čechmánek

25.08.2014 15:33

K prvnímu utkání okresního přeboru sme vyběhli jako nováčci spolu s Ostrožskou Lhotou, která po neúspěšné sezóně spadla z 1.B třídy, utkání slibovalo pěknou fotbalovou podívanou. Tu sme započali tlakem na Lhotskou branku, když v prvních minutách pálil z vyústěného tlaku Pavel Kováč a posléze Čechmánek, ale brankář hostů Šicha byl proti tomu pustit míč za svá záda. To se podařilo o pár minut později, to krásným křižným pasem našel Peťa Kováč nabíhajícího Čechmánka, ten obešel hostujícího Kusáka a nahrál volnému Bernatíkovi, který vyprášil levačkou pavouky v Šichově bráně. 1:0 . Hosté se dostali ke slovu až ve 23.minutě, když centroval Štergenich přesně na Pešíkovu hlavu, ale domácí Hanáček byl na svém místě. O dvě minutky později se urval z pozice stopera Zlatý a z 25metrů poslal dělovku na branku, ale Šicha konečky prstů se štěstím vyrazil míč na břevno. Do poločasu už nic oslnivého nestalo a šlo se do kabin s vedením 1:0.

Po změně stran sme to byli opět my kdo se prosadil, to se urval za obranou hostů Pavel Kováč a Ondra Čechmánek, druhý jmenovaný zvýšil po několika nahrávkách na hraně ofsidu do prázdné branky na 2:0. Hosty inkasovaná branka nakopla a začali kousat, ve velké šanci se opět ocitl Pešík, který byl sám proti Hanáčkovi, ten jeho krásnou střelu vytáhnul bravurně na rohový kop. Iniciativu na hřišti v ten moment přebrali hosté, další pokus tentokráte Kusáka  z velkého vápna vytáhl opět Hanáček na roh. Z dalšího závaru hosté měli pravděpodobně kopat pokutový kop, ale píšťalka hlavního rozhodčího Mikulky zůstala němá. Na druhé straně se o pět minut později i domácí hráči dožadovali také penalty za faul ve vápně na Vyorálka, ale rozhodčí opět zachoval chladnou hlavu a na puntík neukázal. Do konce utkání se nic vážnějšího nestalo ...

.... až na střídaní pana Filipa Dujky, který byl ještě zápas v trestu a nikdo si toho neuvědomil, tak nám střídající hráč zajistil z výhry 2:0 nakonec kontumační porážku 0:3.

Celkem s úsměvem to pojali aj místní noviny, když napsali, že tresty kterým se nevyhnuli kapitán Zbyněk Zlámal, trenér Pavel Hýža, vedoucí mužstva Zdeněk Brož či právě pan Filip Dujka měli dostat ještě dodatečně hospodářka - která vydala hráči dres do paprče, manželka Katka - která ho pustila na zápas a hlasatel - Petr Valeš, který vykrákal jeho jméno v rozhlase. DK OFS si tímto od nás zasloužila za své opomenutí jednoznačně palec dolů a ztrátu zlatého bludišťáka !!! =)

Sestava Bílovic: Hanáček - Zlatý, Zlámal, Vyorálek (88.Žák), Kováč Pe, Hlaváček, Gajdošík, Čechmánek, Bernatík (84.Urbánek), Krejčiřík (70.F.Dujka), Kováč Pavel (90.Matějík) ... Trenér: Pavel Hýža

Sestava Os. Lhoty: Šicha - Štergenich, Pešík, Šimčík, Lučný, Kusák, Krátký, Kopeček, Horák, Fantura, Machala ... Trenér: Jan Šimčík