Bílovice - Kněžpole 4:1 (2:1) Kováč, Sedlář, Zlatý - Řezníček

13.04.2014 10:31

Sestava Bílovic: Hanáček - Urbánek(87.Žák), V.Dostálek, Gajdošík, Hlaváček, A.Dostálek (75.Hanák), Zlatý, Bernatík(84.Řešetka), Zlámal, Sedlář, Kováč ... Trenér: Pavel Hýža

Sestava Kněžpole: Hančík - Štěfka, Řezníček (87.Kozelek), Remeš, Palčík, Otáhal (81.Večeřa), Hruboš.P, Grebeníček (45.Hančík.D), Hruboš.L, Cingel (35.Blaha), Brázdil.O

Na utkání si našla cestu pěkná řádka diváků, ať už domácích nebo hojný počet hostů z Kněžpole, kteří za krásného počasí určitě nelitovali. Utkání se začalo hrát ve velkém tempu, první šanci měli hosté, ale Cingelova střela jen těsně minula Hanáčkovu levou tyčku. Poté se dostal ke slovu nejlepší hráč zápasu Sedlář, který prošel po levé straně přes tři hráče a naservíroval pro Kováče gólovou tečku do úplně odkryté branky hostí 1:0. Po obdržené brance hosté zvýšili tempo a začali hrát krásný fotbal, jenže všechno končilo na pozorné obraně a nebo ke smůle hostí v nepřesností v zakončení. Další velkou šanci hostů spálil opět Cingel, kdy se jeho nůžky těsně nevešli mezi tři tyče, to se ale těsně po následném odkopu dostal k nešťastně odkopnutém míči hostující Řezníček, ten si poradil mazácky a ukázal všem, že mu to jde s míčem náramně, když posadil dva obránce na lopatky a to i s Hanáčkem v brance a vyrovnal na 1:1. Jenže nahecovaní domácí nenechali hosty dlouho po vstřelené brance oslavovat, téměř po rozehrávce napřáhl Sedlář a z dobrých 30-ti metrů a nedal Hančíkovi, který nejspíš ještě oslavoval gól hostů šanci 2:1. Tento výsledek ukončil taky poločas, který skončil lépe pro domácí.

Ve druhé půli domácí začali náporem, který gradoval o 3minutky později, kdy opět Sedlář našel osamoceného Kováče, který se nemýlil 3:1. To domácím stačilo jen pozorně bránit a hrát na protiútoky do kterých se dostával hlavně Sedlář s Kováčem, kteří párkrát nechali vyniknout hostujícího Hančíka v brance. V ten okamžik hosté vsadili na útok, ale jejich všechny nakopávané míče sbírali vysocí zadáci domácích a když bylo nejhůř začaroval na brankové čáře domácí Hanáček. Když už se nevešel do branky ani pokus Palčíka z trestného kopu, tak muselo přijít zákonitě heslo: Nedáš, dostaneš!  Od Bernatíka a Zlatého, kteří si akci založili, míč putoval na levou stranu vápna, tam ho přebral Sedlář a vystřelil, jenže Hančík míč nekontroloval a nejlépe se zorientoval v závaru právě Zlatý, který důrazem dorazil míč do branky a stanovil výsledek domácích na  4:1.

Nutno podotknout, že hosté byli místy lepším týmem, ale domácí vše vynahradili svou bojovností a vůlí po výhře, kterou si za svůj výkon zasloužili...