Košíky - Bílovice 0:3 (0:1) Branky: Urbánek 2, Řezníček

17.09.2014 17:22

Jedni dojeli s košíkama do Košíků na hřiby, druzí na jabka a my pro nějaký ten bodík z venku. Po nevydařeném zápasu z minulého týdne, kdy sme pálili jednu šanci za druhou byl oříšek pro trenéra koho dát do útoku, nakonec se našel sváteční střelec Urbánek, který za svou důvěru dostatečně poděkoval, ale pěkně od začátku. Od úvodu sme se až nečekaně snadně prosazovali v osobních soubojích na všech frontách, z toho vyplynulo, že sme první půlhodinku nepustili domácí do vážnější šance, ba naopak naše celá obrana hrála velice aktivně, z toho pramenili šance, které sme vytvářeli pro ofenzivu, gólem smrděl téměř každý pokus na branku, to se postupně zastřeloval snad každý na hřišti, ale tížený gól ne a ne přijít, proti byl samozřejmě i gólman domácích, kterého sme rozchytali, velkou zásluhu na tom měl Zlatý, který hýřil velkou aktivitou na levé straně hřistě. Ve 30té mohlo být pro domácí zle, na hranici velkého vápna kopal přímák Bernatík, branku minul jen o chloupek, z následného protiútoku se dostali ke slovu i domácí, kteří měli následně podobnou situaci, jenže jejich standartka skončila někde v lese. O pět minut později se domácí dostali snad do nejvážnější situace v prvním poločase, pro propadnutí míče na půlce a následném odskoku na obtížném povrchu se dostal do zakončení Ovsík, ale z hranice penalty minul Hanáčkovu branku. Blížil se pomalu poločas, Gajdošík nastaroval přes půl hřiště Pavla Kováče, který v náběhu do vápna byl faulován v pokutovém území, ale rozhodčí domácím hodně pomohl, vytlačil míč jen na trestný kop. To se poštěstilo před odchodem do kabin, Urbánek přešel  hráče a na malém vápně v momentu střely mu upálil domácí stoper nohy a kopala se penalta, tu sám Urbánek proměnil a šlo se ihned do kabin 1:0, poločas ...

Druhá půle začala zlepšenou aktivitou domácích Košíkářů, kteří vyběhli z kabin jako pokropení živou vodou, naštěstí pro nás všechna jejich aktivita končila před pokutovým územím. Většinou se hra odehrávala ve středě hřiště, kde se to řezalo hlava nehlava, terén tomu dostatečně napomáhal, takže rozhodčí tomu nechával ve většině volnou ruku. Pár slibných šancí tu ale bylo k vidění, po volném kopu Bernatíka se dostal k centru Pavel Kováč, který vystřihl famózní nůžky, které se jen o chlup do branky nevešli. Další slibné střely z trestného kopu měli Petr Kováč a Dostálek, ale nebylo z toho žádné pozdvižení, to o několik okamžiku poté se dostal do průniku do vápna Hanák, toho domácí zadáci vzali do kleští a přes párky, k následné penaltě se postavil opět Urbánek, ale tentokráte nedal, naopak nastartoval domácí, kteří v ten moment zapnuli na plné otáčky a my sme se nestačili divit. Domácí nás začali tlačit, obrana ale odolávala. Už to vypadalo místy špatně, když se domácí 2x dostali ke šťastnému odrazu na malém vápně, ale branku k jejich smůle netrefili. Poté přišla nejkrásnější akce druhé půle, Zlámal se Zlatým si vyťukali celou levou stranu a Zlatý posadil pozlacený míč na Urbánkovu hlavu. 2:0 To domácím vzalo vítr z plachet a začali dělat chyby, toho však ani jeden z nás nedokázal využít, podařilo se to až těsně před koncem, když se dravě probojoval do vápna Pavel Kováč, který nahrál střídajícímu Řezníčkovi před prázdnou branku a ten jeho nabídkou neopovrhnul. 3:0 Rozhodčí Polášek měl zápas od výkopu na těžkém terénu pevně ve svých rukách, pískal nad poměry posledních dvou zápasů, kde sme potkali elitu mezi rozhodčíma téměř bez chybičky.

Sestava Košíků: Ondruch - Šlechta, Přílučík, Pól, Poháněl K., Poháněl J., Ovsík, Muller, Kaštánek, Fedor, Bémer ... (střídali: Vojtek, Janováč, Silný) ... Trenér: Vítěslav Kaštánek

Sestava Bílovic: Hanáček - Urbánek, V.Dostálek, Gajdošík, Hlaváček, Bernatík, Hanák. Kováč Petr, Zlatý, Kováč Pavel, Zlámal... (střídali: Krejčiřík, Řezníček) ... Trenér: Pavel Hýža