(Vidlákov) Vážany - Bílovice 2:4 (2:2) Janík, Měšťánek - Kováč 2, Sedlář, Strapina

12.05.2014 17:10

Za krásného deštivého počasí a s větrem v zádech sme dojeli do Vážan. Už v úvodu bylo jasné, že to nebude jednoduchý zápas, hřiště bylo rychlé a mnohdy nepředvídatelné odskoky nám dělali starosti, avšak bylo to právě naše mužstvo které mělo lepší vstup do utkání, když po skvělém ťukesu ve středu hřiště se dostal k míči Kováč a zblízka obstřelil domácího Verbíka v brance. 1:0 O chvilku později po další kombinaci sme se dostali k soupeři na dostřel, ten fauloval a Sedlář rozehrával trestný kop na úrovni rohu a nachytal na hruškách všechny domácí hráče i s brankářem 2:0. Poté přišlo uspokojení z vedení a začali sme hrát profesorský fotbal bez pohybu a jen nakopávali míče, které bylo těžké zkrotit už na tak těžkém terénu, to začalo hrát do karet domácím, ty měli v zádu výškovou i váhovou převahu a měli téměř každý náš nákop. Domácí se dostali do hry gólem Janíka, který si naběhl na prudký pas Pavlíčka a překonal z hranice malého vápna všechno co mu stálo v cestě. 2:1 Za čtvrt hodinky později se skóre měnilo zase, bohužel ve prospěch domácích, po velké hrubce obrany se dostal ke střele Pavlíček, který byl sám před Hanáčkem, ten jeho střelu reflexivně vyrazil bohužel přesně na kopačku nabíhajícího Měšťánka 2:2. Do konce poločasu se ale už gólově nikdo neprosadil, tak se šlo do kabin smutně za nerozhodnutého stavu.

Ve druhém poločasu se jelo podle zcela jinších not, začala se hrát naše hra po zemi a šel znát kdo má kvalitnější tým na hřišti, ale byl to sporadicky opět domácí Pavlíček, který se dostal do vážnější šance, i s trochou štěstí podvakrát prošel až před samotného Hanáčka, ten ovšem každému ukázal, kdo je nejlepším gólmanem na okrese a vyškábl obě jeho tutovky na roh. Vážanský tlak pomalu upadal když se blížila polovina druhé půle, aktivním pojetím a zlepšenou hrou s námi nemohli dlouho držet tempo, jenže Verbíkova branka byla pro nás stále zakletá, když se už nevešel mezi tyče pokus Zlatého ani Čechmánka ba ani Sedláře zdálo se, že domácí odpor nezlomíme. Ale ejhle, po závaru před Vážanskou brankou se nejlépe zorientoval Kováč, který prolomil prokletí domácí svatyně a strhnul velkou eurofii po vstřelení branky na naši stranu 3:2. To zlomilo domácím vaz a ty už rezignovali, začali hrát útočně a to byla voda na mlýn už pozorné obraně celého mužstva. Pomyslnou třešničku na dortu slíznul střídající Strapina, který svou jedovkou překvapil snad všechny na hřišti i za Vážanskou brankou 4:2

(Nikdo si nedokáže představit, kdo tam nebyl, co to bylo za ,,sedláky,, chvilkama s fotbalem z její strany to nemělo společného absolutně nic, spíš to připomínalo volný styl v ringu. Za to co se dělo o poločase v kabině, můžu jen smeknout, že nikdo opravdu nikdo nesložil zbraně, zakousnul se a šel ten zápas vyhrát, že se nám to podařilo můžem děkovat i štěstíčku, které se nám ke konci zápasu přiklonilo)

Sestava Vážan:Verbík - Vaculík, Pavlíček, Měšťánek, Kolář (68.Roubalík), Janík Z, Janík M,Gottwald, Čevora (34.Hlaváček), Bilík, Barnatík... Trenér: Milan Soustružník

Sestava Bílovic: Hanáček - Čechmánek, V.Dostálek, Gajdošík, Hlaváček, F.Dujka (46.Urbánek),  Řešetka, Zlatý (76.Strapina), Zlámal, Sedlář, Kováč ... Trenér: Pavel Hýža